Když jsem zde poprvé psal o Bohoušově adaptéru na připojení „Atari“ joysticku k PC – MZJOY, měl jsem zážitky a obrázky pouze z Bytefestu. I destičku plošného spoje jsem si tam od Bohouše koupil, ale jednak nebyl čas a druhak se Bohouš nabídl zkompletovat součástky, tak jsem si svůj vlastní MZJOY postavil až dnes.
Nutno Bohoušovi OBROVSKY PODĚKOVAT! Zhostil se svojí role naprosto úžasně a to, co mi přišlo je nad úrovní profesionálních kitů. Všechny součástky přehledně v krabičce a perfektně popsané. Jenom udělat malé samolepečky s popisky a ty nalepit na hromadu malinkatých součástek musela být děsná práce. Ale stálo to za to. Kit se osazoval jedna báseň a já, snad poprvé, nemusel při osazování SMT nic měřit. Bohouš má navíc na stránkách vše perfektně popsáno, že by to zvládlo i malé dítě. Prostě pohoda.
Stejně tak naprogramování firmwaru. LPC11U24FBD48/401 má bootloader udělaný přes mass storage, takže stačilo po připojení disku jen nahrát nový firmware na disk a už to jelo. Teda pravda, nevím proč Windows chtěly po bezproblémové instalaci zařízení „HID Keyboard Device“ reset, ale jinak šlo vše jako na drátku. Bohoušův konfigurační software je přehledný a intuitivní, takže už stačilo jen spustit emulátor a nakopnout nějakou tu hru .
ted me pekne ser**, ze jsem si nevzal i tenhle tistak. vubec me to nenapadlo 🙁
Napiš Bohoušovi, třeba ještě nějaký má a koupit součástky není až takový problém, není jich tam moc a Bohouš má na stránkách přehledný BOM v XLS i s odkazy.
mozna jsem to prehlidl, ale nevidel jsem nikde src k tomu setup programku. docela by se hodil, aby mohl vzniknout i pro linux, pac widle nejsou nic pro me…
Zkus napsat Bohoušovi, v podstatě jde asi hlavně o ten komunikační protokol.
Ahoj Radime a Martine,
tak jsem se konečně dostal k tomu zapájet vlastní MZJOY. Fungoval na první zapojení !
Napadlo mě, jesli by nešlo zařízení použít (když si člověk právě nehraje 🙂
k seriózní práci :
pedál pro ovládání editoru Vim
http://www.root.cz/clanky/geekovina-pedal-pro-ovladani-editoru-vim/